Godziny otwarcia
PONIEDZIAŁEK: 7:40-11:40, 12:40-14:40
WTOREK: 7:30-10:30, 11:25-14:25
ŚRODA: 7:25-12:25, 13:25-14:25
CZWARTEK: 7:40-13:40
PIĄTEK: 7:30-13:30
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
Po 1 l - 2b, 2a, 4a Po 1 l – 1b, 2b Po 1 l – 1b, 2b Po 1 l - 2a, 7a Po 1 l - 1a, 2a
Po 2 l – 6a, 8a Po 2 l –2a, 5a Po 2 l – 1a, 3a Po 2 l - 2b, 8a Po 2 l – 2b, 4a
Po 3 l - 5a, 1a Po 4 l - 8a, 3a Po 3 l – 2b, 4a, 6a Po 3 l - 1a, 1b Po 3 l – 5a, 7a
Po 6 l - 1b, 3a, 7a Po 5 l - 1a, 7a Po 4 l - 5a, 7a, 8a Po 4 l – 3a, 4a Po 4l - 6a, 8a
Po 6 l - 4a, 6a Po 5 l - 5a, 6a Po 5 l - 1b, 3a
8 stycznia 2025 roku klasy 1a i 1b odwiedziły bibliotekę szkolną w celu pogrania w grę zawodoznawczą. W grupach 4 osobowych graliśmy w grę W kolejce po zawody poznając 10 zawodów: górnik, lekarka, krawcowa, kwiaciarka, kucharka, ogrodnik, piekarz, strażak, szewc, zegarmistrz. Uczniowie w grze odpowiadali na pytania i rozwiązywali wyzwania.
25 listopada 2024 roku odbył się w bibliotece szkolnej Maraton czytania dla klas I - VIII. W klasach młodszych czytaliśmy książkę Piaskowy Wilk o przyjaźni, emocjach i relacjach w domu. Czytały z nami również mamy p. Durczok i p. Nielaba, za obecność których bardzo dziękujemy. Odwiedziły nas i czytały panie sekretarki p. Ania i p. Marzena. W starszych klasach czytaliśmy Zwiadowców część I Ruiny Gorlanu. Jak co roku były panie z biblioteki pedagogicznej w Rybniku p. Węgrzyn i p. Kokot, które czytały Zwiadowców. Dziękuję wszystkim klasom wraz z nauczycielami za obecność i czytanie ciekawych książek.
Do zobaczenia za rok.
B. Szajthauer
14 listopada klasa 2a wraz z wychowawcą odwiedzili bibliotekę szkolną. Słuchali teatrzyku kamishibai „Wypożyczalnia skrzydeł”. Była to opowieść o pani bibliotekarce, która wypożyczała skrzydła czyli książki które wprowadzały dzieci w świat wyobraźni. Potem uczniowie malowali okładki swoich ulubionych książek.
13 listopada 2024 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty czytelnicze TU CZYTAMY dla klas I - III.W klasach Ia i Ib pani Magda Biedrończyk przedstawiła prezentację multimedialną i czytała fragmenty książki „Piaskowy Wilk” o przyjaźni, emocjach i relacjach w domu. Później dzieci bawiły się i malowały ilustrację. W klasach IIa i IIb pani Magda przedstawiła książkę „Mattis i jego przygody w pierwsze,drugiej i trzeciej klasie” o przyjaźni emocjach w domu i w szkole. Klasy namalowały przygody w swoich klasach i utworzyły z nich książeczkę. W klasie IIIa była czytana książka „Tajemnica diamentów” - warsztaty detektywistyczne. Wszystkie klasy otrzymały te książki w prezencie. Warsztaty miały na celu zachęcić uczniów do czytania.
23 października 2024 roku odbyła się wycieczka do nowoczesnej biblioteki do Żor klas 2a i 2b. Lekcja biblioteczna odbyła się na temat Moc wrażliwości - moje supermoce. Uczniowie słuchali pani czytającej książkę, potem odpowiadali na pytania i rysowali swoje supermoce w czym są dobrzy i przyklejali na ubrania. Potem zwiedzali wszystkie piętra biblioteki a następnie w sali kinowej oglądali Mikołajka. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w McDonalds.
B. Szajthauer
Październik to międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych i właśnie 3 października klasa 2b odwiedziła bibliotekę wraz z wychowawcą.Uczniowie słuchali teatrzyku kamishibaiWypożyczalnia skrzydełi malowali okładki swoich ulubionych książek.Najciekawsze okładki zawisną na bibliotecznej gazetce.
B. Szajthauer
25.09.2024roku klasa 3a wraz z wychowawczynią p .Anastazją Haratyk odwiedziła bibliotekę szkolną. Uczniowie wysłuchali teatrzyku kamishibai „Wypożyczalnia skrzydeł - opowieść o magii czytania” autorstwa Iwony Pietrzak-Płachty bibliotekarki i nauczycielki roku 2022. Teatrzyk kamishibai o mocy opowieści. Otwórz drzwi biblioteki - świata wyobraźni ,przygody, mądrości i magii, a spotkasz się z kimś, kto użyczy ci skrzydeł. Skrzydła mogą unieść cię wysoko ku niezapomnianej przygodzie. Warto czytać książki, żeby to przeżyć! Klasa 3a po wysłuchaniu teatrzyku namalowała okładki swoich ulubionych książek.
B. Szajthauer
20 września klasa 1b odwiedziła bibliotekę wraz z wychowawcą p. Beatą Prus-Dobrzaniecką. Uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książeczki do których dostali zakładki od pani bibliotekarki. Wysłuchali również teatrzyku Kamishibai „Trzeba będzie”. Dowiedzieli się do czego służy biblioteka i co robi pani bibliotekarka.
B. Szajthauer
12 września 2024 roku grupa przedszkolna Liski z p. Karoliną Mizią odwiedziła bibliotekę szkolną. Dzieci dowiedziały się co robimy w bibliotece i czym zajmuje się bibliotekarz. Wysłuchały teatrzyku kamishibai „Trzeba będzie”.
B. Szajthauer
Klasa 1 a wraz z wychowawczynią p. Moniką Pomykoł odwiedzili bibliotekę szkolną, aby wypożyczyć pierwszą książkę do czytania przez uczniów lub rodziców. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, dowiedzieli się co można robić w bibliotece i czym zajmuje się bibliotekarz. Na zakończenie słuchali teatrzyku kamishibai „Trzeba będzie”, wraz z omówieniem treści. Każdy uczeń dostał zakładkę do książki a najaktywniejszy Oskar plan lekcji.
B. Szajthauer
Konkurs lektorski
19 kwietnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs lektorski. Uczestniczyło 10 uczniów z klas IV - VIII. Jury w składzie p. M. Absalon i p. B. Szajtahuer oceniało płynność , głośność i wyraźne czytanie dowolnie wybranej książki. Znaczenie również miała intonacja i nastrój czytanego tekstu. 3 miejsce zdobył Miłosz Kulik z kl.5a , 2 miejsce zdobyła Aleksandra Polańska z kl.7a i 1 miejsce zdobyła Paulina Janosz z kl.7a. Zwycięzcy odebrali dyplomy i nagrody. Gratulacje!!!
B. Szajthauer
Grupy przedszkolne na wystawach w bibliotece
16 kwietnia wszystkie grupy przedszkolne Misie ,Tygryski i Liski odwiedziły bibliotekę szkolną. Oglądali prace klasy 4 - projekt architektury wnętrz z wykorzystaniem barw kontrastowych. Zobaczyli również pokonkursowa wystawę na zakładkę do książki na temat „Znany obraz malarski”. Potem słuchaliśmy teatrzyku kamishibai „Brzydkie kaczątko”.
B. Szajthauer
Zapraszamy do zwiedzania wystaw w bibliotece szkolnej.
Klasa 4 a robiła projekt architektury wnętrz z wykorzystaniem barw kontrastowych. Prace można podziwiać na stołach w bibliotece.
Po konkursie plastycznym „Zaprojektuj swoją zakładkę do książki” – tematem znany obraz malarski -zorganizowaliśmy wystawę prac pokonkursowych. Najlepsze prace z klas I - III i IV - VIII oraz pozostałe zawisły na przenośnej wystawie w bibliotece.
B. Szajthauer
Liski na wystawie Lego
23 lutego grupa przedszkolna Liski odwiedziła bibliotekę wraz z panią Mariolą. Oglądaliśmy wystawę pokonkursową „Budowla z klocków Lego”. Uczniowie zerówki zapoznali się z pracą biblioteki i bibliotekarza. W przyszłym roku szkolnym będą korzystać z biblioteki jako pierwszoklasiści.
B. Szajthauer
Tygryski w bibliotece
22 lutego 2024 roku bibliotekę szkolną odwiedziły Tygryski wraz z panią Karoliną, aby poznać pracę biblioteki i bibliotekarza. Zwiedzali bibliotekę, oglądali książki i czasopisma oraz wystawę po konkursie „Budowla z klocków lego”. Poznaliśmy gry które znajdują się w bibliotece. Zapraszamy jak przedszkolaki pójdą do I klasy.
B. Szajthauer
W piątek 5 stycznia 2024 roku, klasy I a i I b grały w grę zawodoznawczą „W kolejce po zawody”, poznając 10 zawodów w pytaniach i wyzwaniach. Wraz z wychowawczyniami i panią pedagog grałyśmy z dziećmi w grupach 4 osobowych.
B. Szajthauer
20 listopada 2023 roku odbył się w bibliotece szkolnej Maraton Czytania. W klasach I - III czytaliśmy książkę „Krokodyl i Żyrafa czekają na Boże Narodzenie” oraz „Dziadek na huśtawce”. Gościliśmy znana malarkę i ilustratorkę panią Kazimierę Drewniok, która opowiadała o Świętach i zostawiła piękny rysunek. Panią Kazimierę przywiozła Małgorzata Małek, również gościni maratonu. W klasach starszych czytaliśmy książkę „Chłopiec znikąd o uchodźcach”. Odwiedziły nas panie z biblioteki pedagogicznej w Rybniku oraz pani bibliotekarka z Niewiadomia.
Dziękuję rodzicom za czytanie na maratonie, dyrekcji , nauczycielom i uczniom za udział.
Do zobaczenia za rok.
B. Szajthauer
8 listopada 2023 roku klasa I a i I b odwiedziły bibliotekę szkolną w ramach akcji Instytutu książki „Mała książka - wielki człowiek”. Dzieci dostały bezpłatną wyprawkę dla ucznia klasy 1. Są to 2 książki „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” oraz „Wnuczka antykwariusza”. Każdy uczeń dostał Dyplom Małego Czytelnika i książki. Życzymy miłego czytania z rodzicami!
Barbara Szajthauer bibliotekarz.
W czwartek 19 października 2023 roku klasa 1a i 1b wraz z wychowawcami i panią bibliotekarką wybrali się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku. Uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej „Kto się w książkach chowa?”. Uczniowie po przeczytaniu książki robili ilustracje potwora książkowego zgodnie z instrukcją rzucając ogromną kostką do gry. Po wykonaniu prac zwiedziliśmy całą bibliotekę. Potem poszliśmy na rynek na pączki!
12 października klasa 1a wraz w wychowawcą odwiedzili bibliotekę szkolną. Słuchali teatrzyku kamishibai „Bajka o soli”. Rozmawialiśmy o czym bajka opowiadała i dlaczego sól jest taka potrzebna. Potem uczniowie wykonali ilustrację do teatrzyku.
11 października bibliotekę szkolną odwiedziły przedszkolaki Misie i Tygryski aby wysłuchać teatrzyku kamishibai. Rozmawialiśmy o soli - do czego jest w życiu potrzebna i w jak wielu dziedzinach życia się jej używa. U siebie w przedszkolu mieli zrobić ilustracje do teatrzyku.
6 października 2023roku klasa 1b odwiedziła bibliotekę w ramach międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych. Uczniowie słuchali i oglądali teatrzyk kamishibai „Bajka o soli”. Rozmawialiśmy skąd się bierze sól i do czego się ją używa. Na zakończenie malowaliśmy grudki soli w solniczce. Najładniejsze prace zawisną na gazetce w bibliotece.
B. Szajthauer
KOMPUTERY W BIBLIOTECE
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
Po 1 l - 5a Po 1 l – 3a Po 1 l – 1a,5a Po 2 l-1a,3a,6a Po 1 l - 6a
Po2 l – 2a Po 2 l –1a,4a Po 2 l – 8a Po 4 l -5a,8a Po 2 l – 2a,4a
Po3l - 1a, 3a Po 3 l - 2a Po 3 l –4a,6a Po 6 l 2a,4a Po 3 l – 3a,5a
Po 4 l – 4a Po 4 l- 5a Po 4l - 2a,3a Po 4 l - 1a, 8a
Po 5l – 6a,8a Po 5 l-6a,8a
Jak nie czytam, jak czytam!
Akcję w naszej szkole przeprowadziliśmy pierwszy raz na boisku szkolnym na 3 godzinie lekcyjnej 9.45 - 10.30. Uczniowie z klas I - VIII wraz z opiekunami wyszli na boisko szkolne. Wzięli ze sobą oczywiście ulubioną książkę, kocyk i picie. O godzinie 10.00 czytaliśmy siedząc lub leżąc, w klasie Ia przez chwilę czytała pani bibliotekarka. Dołączyło do nas przedszkole, które czytało na dawnej auli szkolnej - 3 grupy Misie , Tygryski i Liski, razem 35 osób. Tutaj czytała pani Mariola Sosna. Nauczyciele też przynieśli swoje ulubione książki. Na zakończenie wakacyjnego pikniku czytelniczego robiliśmy wspólne zdjęcia z książkami i w kolorowych koszulkach. Było nas wszystkich 166 osób. Do zobaczenia za rok!
B. Szajthauer
Familoki oczami klasy 4.
We środę 10 maja 2023 roku na 4 lekcji w bibliotece gościła klasa 2a. W ramach tygodnia bibliotek czytaliśmy
teatrzyk kamishibai „Kiedy dorosnę - marzenia motylego jajeczka”. Rozmawialiśmy o przyszłości kto kim chce
zostać w dorosłym życiu. Malowaliśmy piękne motyle, które rozwinęły się z motylego jajeczka.
Najciekawsze prace zawisną w bibliotece na gazetce.
B. Szajtahauer
9 maja 2023 roku klasa Ia brała udział w spotkaniu autorskim z p. Renatą Kolarczyk w filii
biblioteki w Niewiadomiu. W ramach tygodnia bibliotek i na zaproszenie p. Danuty Kałki
klasa Ia wraz z wychowawcą i panią bibliotekarką słuchała wierszy pani Renaty.
Po przeczytaniu i dobrych odpowiedziach na pytania dzieci dostały drobne upominki.
Książkę z wierszykami i rymowankami pani Kolczyk podarowała klasie Ia wraz z dedykacją.
B. Szajtahauer
31 marca 2023 roku odbyła się wycieczka klasy 4a do biblioteki w Żorach. Zwiedzaliśmy nowoczesną bibliotekę i uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej „Słowem i obrazem poszerzamy wyobraźnię”. Uczniowie robili wesołe memy później je przedstawiając. Na koniec poszliśmy do kina, które mieści się w bibliotece. Oglądaliśmy „Przygody Mikołajka”.
28 marca 2023 roku odbyło się uroczyste rozdanie nagród w regionalnym konkursie "Mój Patron" w Zespole Szkół Urszulańskich.
Antoni Chłodek z klasy 3a zdobył II miejsce w kategorii klas I - III, Maria Szulik z klasy 3a nagrodę publiczności, a Damian Wajsman z klasy 6a dostał talon na książkę do zrealizowania na miejscu.
Do konkursu uczniów przygotowały panie B. Szajthauer, M. Małek i M. Bentkowska.
Zrobiliśmy zdjęcia w fotobudce.
Ggratulujemy laureatom!
B. Szajthauer
Zapraszamy do biblioteki na pokonkursową wystawę zakładek do książek.
B. Szajthauer
17 marca w grę zawodoznawczą zagrała klasa 1A
13 marca w klasie 2a graliśmy w grę zawodoznawczą „W kolejce po zawody” wydaną przez WOM Rybnik. Uczniowie poznali 10 zawodów: strażak, kwiaciarka, kucharka, szewc, zegarmistrz, górnik, krawcowa, lekarka, piekarz, ogrodnik). Razem z p. wychowawczynią Moniką Pomykoł, pedagog Mirelą Kurek, bibliotekarką Barbara Szajthauer i p. Olą Wala byłyśmy bankierami i pytałyśmy o zawody i rozdzielałyśmy monety Womiki. Życzymy udanej zabawy.
Gra jest również dostępna na przerwach w bibliotece.
B. Szajthauer
22 lutego 2023 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla klas I - III. Wśród 9 uczestników jury wybrało 2 osoby które będą nas reprezentować w Domu kultury w Rybniku. I miejsce zdobyły Lena Małolepszy z kl.II a i Amelia Procajło z kl.III a. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
B. Szajthauer
7 grudnia 2022 roku zawitały do biblioteki szkolnej wszystkie grupy przedszkolne Misie ,Tygryski i Liski z paniami na maraton czytania. Czytaliśmy „Bajki odziedziczone”, które napisały dzieci dla dzieci. Dzięki uprzejmości pani Karoliny Mizia każde dziecko i nauczyciel dostali te bajki do domu. Życzymy dobrego czasu spędzonego z bajkami.
B. Szajthauer
30 listopada zawitał do przedszkola (Misie i Tygryski)teatrzyk Kamishibai „ Legenda o Skarbniku”. Przed Dniem Górnika omawialiśmy ciężka pracę górników pod ziemią oraz skarbnika który im pomaga.
B. Szajthauer
Laureatem konkursu plastycznego na plakat reklamujący wybrany zabytek województwa śląskiego został Damian Wajsman z klasy 6a malując prace pt. Kopalnia Guido. Wyróżnienia dostali 3 uczniowie: Tymoteusz Marszolik z kl.5a za pracę Familoki w Czerwionce - Leszczynach ,Szymon Piecowski z kl. 5a za pracę Muzeum Zapałek w Częstochowie oraz Mateusz Szulik z kl.6a za pracę Radiostacja Gliwice. Wszystkim uczniom dziękuje za prace. Nagrodzonym gratuluję. Odbiór nagród we wtorek 12 grudnia o godz.10.00 w bibliotece pedagogicznej w Rybniku. Gratulujemy zwycięzcom!
B. Szajthauer
21 listopada 2022 roku odbył się maraton czytania w bibliotece szkolnej od godziny 8.00 do 14.25. Każda klasa brała udział, lecz czytaliśmy różne książki na różnych poziomach. W klasach 1 - 3 czytaliśmy „Wielka księgę wartości” Teresy Blanch, są to opowiadania o tolerancji i akceptacji. Klasy IV - VI czytały „Czerwoną kartkę dla Sprężyny” Jacka Podsiadło w związku z mundialem który odbywa się w Katarze. Klasa VIII czytała autora nagrody NIKE Zbigniewa Rokity „Kajś”, opowieść o Górnym Śląsku. Dziękuję nauczycielom i Dyrekcji za udział w maratonie oraz zaproszonym gościom. W ty roku były to panie z biblioteki pedagogicznej w Rybniku p. Kokot i p. Węgrzyn i rodzice p. Rusok , p. Dmitruk i p. Kmieciak. Zapraszamy za rok!
B. Szajthauer
18 listopada pani bibliotekarka odwiedziła przedszkolną grupę Liski. Czytałam teatrzyk kamishibai „Leszy opiekun puszczy - baśń słowiańska”. Omawialiśmy w jaki sposób szanujemy przyrodę i zwierzęta w lesie. Grupa Liski była bardzo dobrze zorientowana. Brawo!
B. Szajthauer
9 listopada 2022 roku klasa 3a zwiedzała nowoczesną bibliotekę w Żorach. Miała lekcję biblioteczna z zabawami oraz pokaz kinowy. Potem zwiedzaliśmy interaktywne Muzeum Ognia wraz z warsztatami na których samodzielnie robiliśmy ognistego Żorka.
B. Szajthauer
3 listopada 2022 roku klasa II a wybrała się na zwiedzanie nowoczesnej biblioteki w Żorach. Mieliśmy ciekawą lekcję biblioteczną „Nuda? Z książką to się nie uda!”. Słuchaliśmy, bawiliśmy się w gry dziecięce i malowaliśmy. Po zwiedzeniu biblioteki ( 3 piętra) udaliśmy się do kina, które również znajduje się w bibliotece, aby zobaczyć „Mikołajka”. Później pojechaliśmy do Gotartowic na lotnisko.
B. Szajthauer
Wczoraj klasa 1a odebrała w szkolnej bibliotece "Pierwsze abecadło", które uczniowie otrzymali od Instytutu Książki w ramach akcji "Mała książka-wielki człowiek".
Biblioteka szkolna w obiektywie
Dziś uczniowie klasy 1a na zaproszenie Pani Basi Szajthauer odwiedzili szkolną bibliotekę. Po wysłuchaniu ciekawej opowieści o tolerancji, którą czytała Pani Basia, każdy uczeń mógł spróbować niezwykłej sztuki fotografii. W obiektywie szkolnego aparatu fotograficznego nasza biblioteka i jej czytelnicy prezentują się wyśmienicie.
B. Szajthauer
Klasa 2a odwiedziła bibliotekę wraz z wychowawcą 19 września w poniedziałek. Czytaliśmy teatrzyk kamishibai „Leszy - opiekun puszczy” - baśń słowiańska. Uczniowie świetnie zrozumieli morał baśni, który mówi o poszanowaniu lasu, roślin i zwierząt w nim mieszkających. Idąc do lasu np. w czasie sprzątania świata, wiemy że zachowujemy się cicho nie płoszymy zwierząt, nie depczemy roślin i zbieramy śmieci, które niestety ktoś zostawił.
B. Szajthauer
Wizyta klasy 3A w bibliotece
Klasa 3a wraz z wychowawcą 14 września odwiedziła bibliotekę szkolną. Obejrzeli teatrzyk kamishibai Leszy opiekun puszczy - baśń słowiańska, która opowiada o poszanowaniu lasów, starych drzew, roślin i zwierząt. Uczniowie świetnie rozpoznawali nazwy drzew i zwierząt. Rozmawialiśmy o poszanowaniu przyrody, niezaśmiecaniu lasów w przededniu sprzątania świata.
B. Szajthauer
Wizyta klasy 1A w bibliotece.
13 września we wtorek klasa 1a odwiedziła bibliotekę, dowiedziała się co można robić w bibliotece, na czym polega praca bibliotekarza. Potem dzieci wysłuchały teatrzyku kamishibai "Dwa ptaszki" o przyjaźni oraz wypożyczyły pierwszą książkę do poczytania w domu.
27 maja został rozstrzygnięty III Międzyszkolny Konkurs Poszukiwaczy i Opisu Tradycji - marka Silesia. Uczniowie klas czwartych z całego Rybnika malowali talerze w motywy charakterystyczne dla Huty Silesia. Nasi uczniowie zdobyli: Roksana Kozub IV miejsce , Tomasz Gatnar V miejsce , Szymon Piecowski VI miejsce. Gratulujemy!!!
Laureaci dostali dyplomy i nagrody. Za udział również były dyplomy i drobne upominki. Do konkursu uczniów przygotowały p. Małek i p. Szajthauer. Wystawa talerzy była w bibliotece.
B. Szajthauer
W maju odbył się w bibliotece konkurs plastyczny na pracę o Śląsku dla klas IV , V i VII. Do pracy można było wybrać 3 elementy - bajki śląskie, potrawy śląskie, zwyczaje śląskie, święci, strój śląski, górnictwo, zabytki Rybnika. Spośród 65 prac wyłoniliśmy laureatów:
klasa 7a I miejsce Emilia Gawlas
wyróżnienia: Zofia Szulik , Aleksandra Jastrzębska , Zofia Gaj
klasa 5a I miejsce Julia Kretek , II miejsce Mateusz Szulik
wyróżnienia: Emilia Przeliorz , Damian Matuszczyk , Adam Małolepszy
klasa 4a I miejsce Anna Kubica , II miejsce Sonia Warzecha
Wszyscy dostali dyplomy i upominki.
B. Szajthauer
W piątek 20 maja jechaliśmy do biblioteki pedagogicznej w Rybniku po odbiór nagród dla laureatów konkursu plastycznego "Jak wyobrażasz sobie śląskiego utopca". Sabina Maciejczyk z kl.7a zdobyła I miejsce !!! Wyróżnienia zdobyli: Oliwer Skupin z kl.Ia, Amelia Procajło z kl.IIa i Damian Wajsman z kl.Va.Wszystkim gratulujemy, a jedną z wielu nagród był kubek z Utopkiem.
B. Szajthauer
W czwartek 12 maja odbył się XIII międzyszkolny konkurs Żyj zdrowo, bezpiecznie i ekologicznie w Zespole szkolno - przedszkolnym nr 12 w Rybniku. Nasi uczniowie tworzyli 2 osobową drużynę Oliwier Dembczyk i Mateusz Szulik z klasy 5a. Rozwiązywali 3 testy na temat ekologii, zdrowia i parków narodowych. Otrzymali dyplomy za udział oraz niewielkie pamiątki. Bardzo dziękujemy rodzicom Oliwiera za dowóz i odwóz z konkursu.
Powodzenia za rok!
B. Szajthauer
10 maja jechaliśmy po odbiór nagród w konkursie na plakat „Czytam bo... „ do biblioteki pedagogicznej w Rybniku. Julia Kretek z klasy Va zdobyła nagrodę w swojej kategorii klasy IV - VI oraz dwa wyróżnienia dla Leny Małolepszy z klasy Ia i Damiana Wajsmana z klasy Va. Zwycięzcom gratulujemy! Wszystko odbywało się w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8 - 15 Maja.
B. Szajthauer
We współpracy z panią Małek i panią Chmielarz odbyły się w bibliotece rano 10 maja warsztaty plastyczne malowanie desek we wzory. Uczniowie i przedszkolaki uczęszczający na zajęcia korekcyjno - kompensacyjne wykazali się umiejętnościami plastycznymi co widać na zdjęciach. Zajęcia odbyły w się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
B. Szajthauer
9 maja w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia bibliotek odbyła się wystawa w bibliotece szkolnej Silesia design talerzy malowanych we wzory z Huty Silesia które robili na lekcjach edukacji regionalnej z panią Małek uczniowie klasy IV oraz familoków. Dzieciom z klas I - III bardzo podobały się familoki oraz obejście wokół nich. Wystawa trwała cały tydzień a talerze zostały zawiezione na konkurs. Czekamy na wyniki!
B. Szajthauer
27 kwietnia 2022 roku klasa I a odwiedziła bibliotekę rybnicką, gdzie uczestniczyła w lekcji bibliotecznej. W bibliotece ułożyliśmy najwyższą wieżę z książek, potem udaliśmy się do Halo Rybnik na prelekcję. Na rybnickim rynku zjedliśmy pyszne pączki i po drodze na pociąg bawiliśmy się na placu zabaw.
B. Szajthauer
W dniu 21 kwietnia 2022 roku klasa II a pojechała pociągiem do biblioteki w Rybniku. Miała lekcję biblioteczną pt Najwyższa wieża z książek. Na początku pani bibliotekarka przeczytała książkę pod tym samym tytułem. Potem w zabawie przyklejali grzbiety książek ze swoimi imionami. Następnie układali w grupach jak najwyższą wieżę z książek i malowali okładki swoich ulubionych książek. Na koniec zwiedzaliśmy całą bibliotekę.
B. Szajthauer
Nasz uczeń klasy IVa Jakub Wilgocki dostał nagrodę publiczności - wyróżnienie w regionalnym konkursie plastycznym:"Moja wizja Narnii" organizowanym przez Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku.
Na terenie szkoły konkurs organizowały pani Szajthauer i pani Małek.
Jakub w bibliotece odebrał nagrodę i dyplom.
Gratulacje!!!
Od dziś 31 stycznia do ferii działa fotobudka walentynkowa w bibliotece. Można się sfotografować z ulubioną książką z biblioteki lub z domu.
Zapraszam,
Barbara Szajthauer.
Książki, które zostały już zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025 - priorytet 3, są już na półkach w szkolnej bibliotece. Zapraszam wszystkich uczniów do skorzystania i wypożyczenia książek.
B. Szajthauer
Propozycje tytułów książek
1.Emilia Kiereś, Irena Blasco śledztwa EnoliHomles:
Sprawa dwóch zaginięć
Sprawa lady Alistair
Tajemnica białych maków
Zagadka wachlarza
2. Agnieszka Chylińska
Labirynt lukrecji
Zezia, Giler i Oczak
Zezia i Giler
Zezia, miłość i bunt na statku
Giler, trampolina i reszta świata
Zezia i wszystkie problemy świata
Dzielny Oczak
3. Neil Gaiman „Koralina”
4. Małgorzata Strękowska-Zaręba „ Dom nie z tej ziemi”
5. Renata Piątkowska „ Dziadek na huśtawce”
6. Grażyna Bąkiewicz „Korniszonek”
7. Jenny Han „Zawsze i na zawsze”
8. Michał Szczygielski „Czarny młyn”
9. Louisa May Alcott „Małe kobietki”
10. Renata Piątkowska „Która to Malala? ‘
11. MalalaYousafzai „Malala i jej czarodziejski ołówek „
12.Marcin Przewoźniak „Puk , puk zastałem króla” (seria)
13. Elżbieta Zubrzycka „Dobre i złe sekrety”, ”Dręczyciel w klasie”
14.Grzegorz Kasdepke „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”
15.Agnieszka Tyszka „Mania z ulicy OKciej rusza na ratunek”
16.Kozioł Marcin, Rychel Piotr „Bajka o bąkach i jednym trzmielu”
17.Hiks Deron R „Skok na Rembrandta”
18.Dorota Gellner „Wścibscy”
19.Julita Grodek „Mania ,dziewczynka inna niż wszystkie” opowieść o Marii Skłodowskiej – Curie
20.Tom Justyniarski „Psie troski, czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca”
21.Piotr Kordyasz „Lolek opowiadania o dzieciństwie Karola Wojtyłły
22. Zofia Kossak – Szczucka „Kłopoty Kacperka Góreckiego skrzata”
23.Aleksandra i Daniel Mizielińscy „Którędy do Yellowstone”
24.Wybrane książki Neli Małej Reporterki (seria)
25.Emilia Kiereś „Rzeka”
26.Zofia Kossak-Szczucka „Topsy i Lupus”
27.Bolesław Leśmian „Klechdy sezamowe”
28.Longin Jan Okoń „Tecumseh”
29.Ferdynand Antoni Ossendowski „Słoń Birara”
30.Jacek Podsiadło „Czerwona kartka dla Sprężyny”
31.Louis de Wohl „Posłaniec króla”
32.Lloyd Cassel Douglas „Wielki rybak”
33.Zofia Kossak-Szczucka „Bursztyny”
34.Andre Frossard „Nie lękajcie się! Rozmowy z Janem Pawłem II”
35.Henryk Sienkiewicz „Sad Ozyrysa”
36.Zbigniew Rokita „Kajś”
37.Robert Sapolsky „Dlaczego zebry nie mają wrzodów”
38.Gustaw Morcinek „Bajki śląskie”
39.Marcin Melon ”Co by pedzioł Szekspir”
40.Tove Jansson „Muminki Tom1, Tom2
41.Barbara Żołądek „Dobre maniery”
42.Teresa Blanch, Anna Gasol „Wielka księga wartości”
43.Praca zbiorowa „Wielka księga zadań 153 niebanalne łamigłówki dla bystrej główki” wydaw. Aksjomat Kraków
44.Grzegorz Strzeboński „Co warto wiedzieć o krajach”
45.Izabela Michta „Co warto wiedzieć o przyrodzie
46.Wiesław Błach „Co warto wiedzieć o zwierzętach”
47.Roman Pisarski „Podróże małe i duże”
48. Grzegorz Strzeboński „Elementarz dobrych manier”
49.Izabela Michta, Urszula Kamińska (praca zbiorowa)”Elementarz mądrego dziecka”
50.Agnieszka Antosiewicz „Atlas – stwory i potwory”
51.Dariusz Tuzimek „Lewandowski – wygrane marzenia”
52.Dariusz Tuzimek „Neymar-czarodziej futbolu”
53.Yvette Żółkowska-Darska „Messi-mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem”
54.Yvette Żółkowska-Darska „Ronaldo-chłopiec , który wiedział czego chce”
55.Yvette Żółkowska-Darska „Mbappe-wydarzyło się naprawdę”
56.Wioletta Piasecka „Zagadki piłkarskie z podwórka do klubu”
57.Paweł Beręsiewicz „Pieniądze albo kasa”
58.Jim Stovall „Bezcenny dar”
59.Holly Webb seria „Zaopiekuj się mną:
„Tygrysek czeka na pomoc”
„Bari wymarzony piesek”
„Węgielek sekretny kotek”
„Perełka wyjątkowa kotka”
„Reks szczeniak z wakacji’
„Smyk uprowadzony szczeniak”
„Fred się zgubił”
„Kto przygarnie nutkę”
„Czaruś mały uciekinier”
„Mały Rubi w tarapatach”
„Mały ciekawski Gucio”
„Tytus smutny szczeniak”
„Kto pokocha Psotkę”
„Biedna mała Luna”
60.Tomasz Klonowski „Barbie księżniczka i piosenkarka”
61.Emilie Beaumont „Dinozaury i prehistoria”
62.J.W.Grimm „101 bajek Roszpunka”
62.Bruce Cameron „O psie który wrócił do domu”
63.Renata Piątkowska „Po prostu mama”
64.Katarzyna Pakosińska „Malina cud dziewczyna”
„Malina szał dziewczyna”
„Malina miód dziewczyna”
65.Agata Romaniuk „Kocia szajka i zagadka na moście”
„Kocia szajka i zagadka zniknięcia śledzi”
66.Marcin Pałasz „Sposób na Elfa”(seria)
67.Małgorzata Strzałkowska „ Nowe ukryte słowa”
68.Zofia Stanecka ,Marianna Oklejak „Basia i granice”
69.Zofia Stanecka ,Marianna Oklejak „Basia wielka księga przygód”
70.Paweł Wakuła, Elżbieta śmietanka „Jak pies z kotem”
71.Daniela Kulot „Krokodyl i żyrafa czekają na Boże Narodzenie”
72.Kirby Loll „Możemy uratować naszą ziemię”
73.Tracey Turner „Tu jest nasz dom”
74.Iwona Chmielewska „Cztery zwykłe miski”
75.Rocio Bonilla „Najwyższa na świecie wieża z książek”
76.Megan McDonald „Hania Humorek”(cała seria)
77.M.Matoso,I.Minhos Martins „Czas czarodziej”
78.M.Matoso,I.MinhosMartins”Dokąd idziemy ,kiedy znikamy”
79.I.Minhos martins,Y.Kono „Sto nasionek ,które pofrunęły”
80.M.G.Baron „Dinozaury od A do Z”
81.L.Bormans,S .Van Doninck „Szczęście opowiadania dla dzieci”
82.F.Dutheil „Rasizm i nietolerancja . Nie!”
83.D.Cali „Top Car”
84.N. Kucharska „Zwierzęta które zniknęły. Atlas stworzeń wymarłych”
85. A Woolmer „Małe rączki w kuchni. Książka nie tylko kucharska”
86.P.Wechterowicz „Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o króliku, który spadł z nieba”
87.I Kalnina „Podano do stołu. Savior- vivre dladzieci”
88.E. Guibert „Ariol” (seria)
89.E Pałasz „Dobra robota. Ceramik, opiekunka fok i inne ciekawe zawody”
90.M. Handford „Gdzie jest Wally?” (seria)
91.K Hiro,MChihiro „Detektyw Pierre w labiryncie”(seria)
92.A i D Mizielińscy „Pora na potwora”
93.M.Yousafzai „Malala i jej czarodziejski ołówek”
94.G.Callac „Celestynka.Gwiazda na nocnym niebie”
95.A. Mayrock „Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków”
96.K. M.Hargrave „Wyspa na końcu świata”
97.G.Korman „Nienauczalni”
98.M.L’Engle „Pułapka czasu”
99.C. Kidd „Start. Design dla nastolatków i nie tylko”
100.M.Cuevas „Jak hodować i karmić czarną dziurę”
101.G.Orwell,F.Nesti „Rok 1984”
102.E.Ainsworth „Strata” i inne powieści tej autorki
103.B.Janiszewski,M.Skorwider „ To o czym dorośli ci nie mówią” (seria)
104.M.A Bennet „ Bezludna wyspa”
105.M. Lunde „Śnieżna siostra”
106.H.Roś M. Farinella „ Neurokomiks”
107.B. Sortland, T.Parvela „Kepler62 Widnokrąg (seria)
108.K.Marsch “Chłopiec znikąd”
109.Baśnie perskie. Złoty ptak
110.D.Bach „Cynamon, chłopaki i ja”(seria)
111.J.Djian,O.Legrarand „Czwórka z Baker Street” (seria)
112.M.Marcela seria Best Seler
113.A Starobiniec „Wilcza nora”
114.M.Harrison „ Szczypta magii”
115.Ilona Kostecka „Matylda odważna i pralkowy potwór”
116.Sara Ohlsson „Bułeczka rządzi”
117.Myra King „Stadnina ApleyTowers. Pierwsze zawody”
W grudniu w klasach I - III przeczytałam teatrzyk kamishibai „Czerwony Kapturek” z ilustracjami p. Justyny Tkocz, która odwiedziła nasza szkołę. Zadaniem uczniów było zrobienie ilustracji do teatrzyku. Najlepsze prace zostały nagrodzone dnia 15 grudnia 2021 roku dyplomami i nagrodami książkowymi, które zakupiliśmy z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Oto zwycięzcy:
klasa I - Maja Żydek
klasa II - Julia Mika i Eryk Bednarek
klasa III - Magdalena Miłota i Patrycja Winkler
Gratulacje!!!
B. Szajthauer
W klasach I- III odbyło się czytanie teatrzyku kamishibai „ Czerwony Kapturek” z ilustracjami p. Justyny Tkocz ilustratorki, która odwiedziła nasza szkołę. Po przeczytaniu każda klasa tworzyła ilustrację do przeczytanej bajki. Konkurs rozstrzygnie się 14 grudnia w bibliotece szkolnej. Na zwycięzców czekają nagrody!
B. Szajthauer
MARATON CZYTANIA
23 listopada 2021 roku odbył się w bibliotece szkolnej Maraton czytania.Wszystkie klasy wzięły w nim udział od godz.8.00 do 13.30.W klasach I- III czytaliśmy głośno książkę z seriiBiuro detektywistyczne Lassego i Mai a w klasach starszych Doroty Terakowskiej Tam gdzie spadają Anioły oraz Karola May Czarny Mustang. Czytały dzieci ,nauczyciele,zaproszeni goście: mamy pani Alina Wajsman z synem Adrianem oraz pani Paulina Rusok.Bardzo dziękujemy również paniom z biblioteki pedagogicznej w Rybniku, które mimo pandemii nas odwiedziły i czytały.Spędziliśmy miło czas zapraszamy znów za rok!
Barbara Szajthauer.
ILUSTRATORKA
22 listopada gościła w naszej szkole pani ilustrator Justyna Tkocz z Rybnika, którą po szkole oprowadzały pani bibliotekarka Barbara Szajthauer i pani pedagog Mirela Kurek. Pani Justyna ilustrowała teatrzyk kamishibai Czerwony kapturek,który mamy w bibliotece oraz książki,kolorowanki i kalendarze, które pokazywała w klasach.Klasy I - III miały wiele pytań do pani Justyny oraz prosiły o różne ilustracje na tablicy.Klasy IV , V i VII interesowały się zawodem ilustratora oraz również prosiły o różne postaci i rzeczy do namalowania.Wizyta bardzo ciekawa ilustracje na zdjęciach.
B. Szajthauer
Zwycięzcy konkursu "Baśniowa rodzina w obiektywie"
Zwycięzcy konkursu "Lapbook patriotyczny"
W ramach kampanii „Mała książka - wielki człowiek” każdy uczeń pierwszej klasy dostaje darmową książkę „Pierwsze abecadło” wydanej przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasza klasa 1a wraz z wychowawcą p. Moniką Pomykoł odwiedziła bibliotekę szkolną i posłuchała teatrzyku kamishibai „ Trzeba będzie...” , po czym wszyscy uczniowie otrzymali darmową książkę! Życzę miłej lektury wraz z rodzicami.
B. Szajthauer
Baśniowa rodzina
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie artystycznym „Baśniowa rodzina w obiektywie”. Należało zrobić zdjęcie formatu A4 i przebrać całą rodzinę w postaci z bajek lub legend. 5 osób z naszej szkoły wzięło udział. Wszyscy zdobyli I miejsca w konkursie szkolnym i prace przesłaliśmy dalej. Czekamy na wyniki. Powodzenia! Dyplomy i nagrody zostaną rozdane na apelu 10 listopada.
B. Szajthauer
Lapbook patriotyczny
10 osób z naszej szkoły wzięło udział w regionalnym konkursie „Lapbook patriotyczny”. Organizatorem była biblioteka pedagogiczna w Rybniku we współpracy z WOM Rybnik. Komisja szkolna (p. M. Małek i p. B. Szajthauer ) zdecydowała wybrać po 2 prace z dwóch kategorii wiekowych i zawieźć do WOM-u w Rybniku. Osoby te zostaną nagrodzone na apelu 10 listopada. Czekamy na wyniki regionalnego konkursu i życzymy powodzenia!!!
B. Szajthauer
Klasa IA z wizytą w bibliotece
28 września na zaproszenie pani bibliotekarki klasa Ia wraz z wychowawcą, panią Moniką Pomykoł odwiedziła bibliotekę szkolną. Najpierw dzieci wysłuchały teatrzyku kamishibai „Bajka o Wiśle”, potem odpowiadały na pytania dotyczące treści teatrzyku. Na zakończenie każdy wypożyczył sobie pierwszą książeczkę do poczytania samemu lub przez dorosłych. Zapraszamy do biblioteki!
Klasy I - III odwiedziły bibliotekę podziwiając prace uczniów klasy IVa przygotowane na międzyszkolny konkurs "Kukła w stroju śląskim".
B. Szajthauer
W międzyszkolnym konkursie "Kukła w stroju śląskim" wyróżnienia zdobyli: Julia Kretek 4a, Paulina Janosz 4a, Mateusz Szulik 4a. Dyplomy za udział otrzymali:Adam Małolepszy 4a i Damian Wajsman 4a. Ich prace oraz odbiór nagród na zdjęciach.
B. Szajthauer
Laura Smołka z klasy IVa zajeła II miejsce w międzyszkolnym konkursie pt. "Kukła w stroju śląskim - edukacja regionalna". Odebrała nagrody w bibliotece.
Gratulujemy!!!
B. Szajthauer
Uczeń klasy 8a Brajan Łukowczyk zdobył I miejsce w konkursie Nieoczywisty Świat Geografii. Odebrał nagrodę globus interaktywny i gadżety z Uniwersytetu Śląskiego.
Gratulujemy!!!
Brajan Łukowczyk odebrał dyplom za kwalifikację do wystawy w konkursie plastycznym "Mój patron".
B. Szajthauer
Emilka odebrała nagrodę z 3. miejsce w konkursie plastycznym "Mój patron".
B. Szjthauer
Nasi uczniowie biorący udział w regionalnym konkursie międzyszkolnym Mój patron organizowanym przez Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku odnieśli sukces.
III miejsce zdobyła Emilia Gawlas z klasy VI a
Agnieszka Lach z kl.III a zdobyła kwalifikację do wystawy
Nikola Fojcik z klasy IV a zdobyła kwalifikację do wystawy
Brajan Łukowczyk z klasy VIII a zdobył kwalifikacje do wystawy
Uczniów do konkursu przygotowały Panie Małek i Szajthauer. Gratulacje !!!
B. Szajthauer
19,22 i 24 lutego w klasach I - III został wystawiony teatrzyk papierowy „Legenda o Utopku i Anie”autorstwa p. Małek i p. Szajthauer. Dzieciom bardzo podobał się występ, oglądały z zaciekawieniem teatrzyk i figury Utopka, sierotki Any , wujka Paula i psa Azora.
B. Szajthauer
Na walentynki klasy I - III dostały w poczcie walentynkowej zakładki do książki zrobione własnoręcznie przez p. Szajthauer i p. Małek z napisem „Książka Cię kocha”. To oczywiście zaproszenie do biblioteki, żeby wypożyczać książki!
B. Szajthauer
W środę 17 lutego 2021 roku w przedszkolu została przedstawiona w teatrzyku papierowym legenda „Utopek i Ana” autorstwa Małgorzaty Małek i Barbary Szajthauer. Najpierw byłyśmy w grupie młodszej Misie. Dzieci zainteresowane były teatrzykiem i lalkami. Potem w grupie starszej Tygryski. Po przedstawieniu legendy rozmawialiśmy o pozytywnych i negatywnych postaciach. Misie namalowały Utopka albo Anę i ich prace wiszą w bibliotece na gazetce.
B. Szajthauer
W poniedziałek 22 lutego 2021 roku klasa Ia wraz z panią dyrektor Beatą Rosą odwiedziła bibliotekę szkolną. Każdy pierwszak dostał z Instytutu Książki w ramach programu „Mała książka - wielki człowiek” do domu książkę „Pierwsze abecadło”, wycinankę „Wytnij, rysuj i układaj wyrazy” oraz dyplom małego czytelnika. Było to zaproszenie do wypożyczania książek w bibliotece. W środę 24 lutego wypożyczyłam pierwsze książki dla dzieci z klasy Ia.
Nasi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym Jan Paweł II - ilustracja do cytatu dla uczniów szkół podstawowych Subregionu Zachodniego organizowanego przez Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku. II miejsce zdobył Miłosz Piecowski z klasy 7a. Gratulujemy! Kwalifikacje do wystawy zdobyła Roksana Kozub z klasy 2a. Do konkursu uczniów przygotowały pani Barbara Szajthauer i pani Anna Tomala. Ze względu na pandemię nie odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Uczniowie dostali nagrody indywidualnie co widać na zdjęciach.
Barbara Szajthauer
2 czerwca zebrało się jury w składzie Barbara Szajthauer,Małgorzata Małek i nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego prace plastyczne do koncertu Wiosna Antonio Vivaldiego.
Wyniki
I miejsca : Antoni Jurczyk kl. Ia
Kamil Nowicki kl.IIIa
II miejsca : Agnieszka Kocjan kl.IIIa
Adrian Gęborski kl.Vb
III miejsce : Julia Kretek kl. III a
Nadia Durczok kl.VIIa
Konkurs biblioteczny
Posłuchajcie koncertu Wiosna - Antonio Vivaldiego i namalujcie ilustrację do muzyki w ramach konkursu bibliotecznego. Prace można wykonać na kartce A4 dowolną techniką. Za udział w konkursie dla klas V a i b oraz 7 a oceny z przedmiotu i z punkty z zachowania.Dla klas I - III punkty z zachowania. Termin do końca maja. Na zdjęcia prac z opisem konkurs biblioteczny imię nazwisko klasa czekam pod adresem mailowym:szajthauerbarbara@gmail.com
Rozstrzygnięcie na początku czerwca czekam na prace powodzenia!!!
B. Szajthauer
WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE WolneLektury.pl Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Lektury.gov.pl Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania. Można wykorzystać https://calapolskaczytadzieciom.pl/dla-rodzicow/aktualnosci-rodzice/opowiadanie-burza-z-tomu-gorzka-czekolada/ Można pobrać opowiadanie. Pozdrawiam bibliotekarz SP23
Konkurs biblioteczny
3 grudnia na 6 lekcji klasa II a pisała test ze znajomości książki Jesień liścia Jasia Leo Buscaglia.Było 11 pytań z czego 2 osoby zdobyły po 10 punktów.Laureatkami konkursu bibliotecznego zostały Roksana Kozub oraz Sonia Warzecha.Dziewczyny odebrały nagrody gratulujemy!
(Autor: B. Szjathauer)
W naszej bibliotece są nowe książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa za 5,000,00 zł.jest to 305 książek dla klas od I do VIII szkoły podstawowej.Ponadto dostaliśmy 106 książek używanych jako dar od rodziców za co bardzo dziękujemy.Zapraszamy wszystkie dzieci do biblioteki mieliśmy już spotkanie z młodym pisarzem Krzysztofem Pławeckim autorem książki Niekrólewska wyprawa( 2 książki są w bibliotece)będzie maraton czytania 19 listopada oraz kl. V b jedzie na wycieczkę do biblioteki hybrydowej w Katowicach.Zapraszam Barbara Szajthauer - bibliotekarz
(Autor: B. Szajthauer)
W naszej bibliotece odbyła się uroczysta inauguracji Akademii malucha - innowacji, która ma miejsce
w SP 23 w Niewiadomiu. Artykuł i zdjęcia w Nowinach rybnickich z 2 listopada 2017 roku numer 44.
W ramach innowacji 13 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia plastyczne Modne wzory
i kolory metodą decoupage dla klasyI i III SP. Dzieci na kamieniach pomalowanych na biało wybierały
z serwetek świąteczne wzory i przeklejały metodą decoupage. Po wyschnięciu wiązały kokardkę
i miały wspaniały prezent dla najbliższych. Zajęcia prowadziła Barbara Szajthauer z pomocą dziewczyn
z klasy IIa gimnazjum mieszczącego się w naszej szkole podstawowej. Na wiosnę dzieci będą miały zajęcia
w bibliotece z Teatru Kamishbai.
Gimnazjum kartki świąteczne
1. Jakub Widera kl.II b
2. Natalia Zimoń kl. II a
3. Aneta Lepich kl. II b
Szkoła podstawowa kl. V kartki świąteczne
1. Miłosz Piecowski
2. Nadia Durczok
3. Wiktoria Durczok
Szkoła podstawowa kl.I i III
1.Julia Kretek
2.Julia Oleś
3.Damian Wajsman
ANIOŁY
Gimnazjum
1.Jakub Szewczak kl. III b
2.Mateusz Pluta kl. III b
ANIOŁY Szkoła podstawowa kl.V
1.Miłosz Piecowski
ANIOŁY Szkoła podstawowa kl.I i III
1.Paulina Janosz
1.Agnieszka Kocjan
1.Bartosz Twardzik
2.Nikola Fojcik
3.Kacper Folwarczny
NAGRODY I DYPLOMY DLA ZWYCIĘZCÓW ROZDANE BĘDĄ W STYCZNIU 2018 NA APELU WYCHOWAWCZYM.BARBARA SZAJTHAUER